Aktualności
Wielkopolski Kurator Oświaty zaprasza na szkolenie dotyczące dogoterapii.
Program szkolenia:
- Czym jest a czym nie jest dogoterapia – dlaczego warto ją wykorzystywać i jak zweryfikować właściwych wykonawców
- Zakres usług z udziałem zwierząt, w szczególności w dogoterapii, standardy bezpieczeństwa i dobrej praktyki
- Podstawy prawne organizacji zajęć z udziałem zwierząt w placówce szkolnej i przedszkolnej, wymogi formalne, wskazania praktyczne
- Zakres odpowiedzialności dyrektora i nauczyciela
Serdecznie zapraszamy nauczycielki i nauczycieli do udziału w międzynarodowym badaniu realizowanym w ramach projektu KIDS4EU dotyczącym równości, włączania, przeciwdziałania dyskryminacji, edukacji obywatelskiej, oraz wartości demokratycznych.
Myślisz o stanowisku dyrektora?
Zacznij od kursu kwalifikacyjnego z zakresu zarządzania oświatą.
Rozpocznij naukę w czerwcu i przygotuj się do aplikowania w konkursach na rok szkolny 2026/2027.
Zapraszamy nauczycieli zainteresowanych rozwojem kompetencji liderskich oraz przygotowaniem do zarządzania szkołą lub placówką oświatową.
Kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą obejmuje 210 godzin zajęć w formule hybrydowej. Program poświęcony jest m.in. przywództwu edukacyjnemu, polityce oświatowej, zarządzaniu zasobami ludzkimi oraz rozwojowi zawodowemu. Zajęcia prowadzone są przez praktyków.
Kurs kończy się w kwietniu 2027 r., dzięki czemu uczestnicy będą mogli wziąć udział w rekrutacji na stanowisko dyrektora wiosną 2027 r.
Szanowni Państwo,
Dyrektorki i Dyrektorzy szkół, przedszkoli oraz placówek edukacyjnych,
z początkiem maja rozpoczęliśmy nabór do V edycji projektu „Szkoła Przyjazna Diabetykom”.
To ważna inicjatywa, której celem jest zwiększanie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży chorujących na cukrzycę typu 1 oraz przygotowanie społeczności szkolnych i przedszkolnych do udzielania im właściwego wsparcia.
Obecna edycja ma szczególny charakter. Stawiamy przed sobą wspólne wyzwanie: chcemy, aby jak najwięcej szkół, przedszkoli i placówek edukacyjnych stało się miejscami świadomymi potrzeb dzieci z cukrzycą, odpowiedzialnymi i gotowymi do reagowania w codziennych sytuacjach.
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu we współpracy z Państwową Inspekcją Ochrony Roślin i Nasiennictwa w dniu 19.06.2026 r. w Ośrodku Edukacji Leśnej "Centrum Zarządzania Łęgami" w Czeszewie (Nadleśnictwo Jarocin) organizuje bezpłatne warsztaty terenowe dla nauczycieli. Warsztaty są przeznaczone dla osób współpracujących z dziećmi i młodzieżą, w szczególności dla nauczycieli szkół podstawowych (klasy 1-8). Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli zapoznać się z tematyką dotyczącą ochrony zasobów wodnych, jej roli dla roślin, także uprawnych oraz małej retencji.
Zapraszamy nauczycieli, którzy będą uczyć w klasie drugiej w roku szkolnym 2026/27, do udziału w ogólnopolskim projekcie z zakresu edukacji finansowej, przedsiębiorczości oraz szeroko pojętego bezpieczeństwa.
Więcej informacji w zaproszeniu do projektu
Skan wypełnionej karty zgłoszenia należy wysłać na adres trenerów projektu
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.




